Proste ćwiczenia rozluźnią bark, dłoń i nadgarstek

Gdy siedzisz za biurkiem przez długie godziny, możesz odczuwać sztywność górnych partii ciała. A wystarczy, że dasz sobie 2-3 minuty, by zmniejszyć napięcie.

ROZCIĄGANIE PALCÓW

Wyciągnij prawą dłoń przed siebie i skieruj na zewnątrz z palcami w dół (możesz ją lekko ugiąć w łokciu). Lewą ręką złap za palce i delikatnie przyciągnij w kierunku klatki piersiowej. Wytrzymaj ok. 15-20 sekund i zmień ręce. Powtórz 5-6 razy w ciągu dnia.

ROZLUŹNIANIE BARKU

Spleć palce przy lewym uchu, rozciągając prawe przedramię, ale nie pochylaj tułowia. Po 25 sekundach odpocznij i zmień stronę. Powtarzaj co godzinę.

Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

PRZYCIĄGANIE RAMION

Oprzyj lewą dłoń na prawym ramieniu i przyciągnij jak najbliżej klatki piersiowej. Trzymaj prosto plecy i szyję. Wytrzymaj 10-15 sekund. Zmień stronę.

Długotrwałe przebywanie w jednej niewygodnej pozycji zwiększa napięcie mięśni, przez co pojawiają się przeciążenia, dyskomfort, drętwienie, a z czasem ból i ograniczenie ruchomości. A łatwo temu zaradzić dzięki ćwiczeniom. Nie muszą być trudne ani męczące, Ale trzeba je wykonywać systematycznie.

W trakcie ćwiczeń pamiętajmy o prostych plecach i napiętym brzuchu. Nie podnośmy do góry barków, nie napinajmy niepotrzebnie szyi. Ważny jest też spokojny, głęboki oddech. Mięśnie napinajmy, wdychając powietrze nosem; rozluźniajmy, wydychając powietrze ustami. Dzięki temu dostarczymy więcej tlenu do tkanek, usprawnimy przepływ krwi i zredukujemy napięcia mięśniowe.

Pamiętajmy, by nie wykonywać ćwiczeń na siłę. Jeśli sprawiają ból, lepiej odpuścić i udać się do lekarza.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.