Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych – co warto o nich wiedzieć?

Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych – trochę wbrew swej nazwie – wcale nie muszą być stosowane wyłącznie przez osoby, które faktycznie funkcjonują z niepełnosprawnością. Taki sprzęt wspiera mobilność osób starszych lub zmagających się z różnego rodzaju kontuzjami. Rosnąca popularność dowodzi, jak duże jest zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania na naszym rynku. Czym powinien charakteryzować się taki skuter inwalidzki elektryczny? Na co zwrócić uwagę, wybierając go dla siebie lub dla bliskiej osoby?

1. Elektryczny skuter inwalidzki – dla kogo?

2. Jakie zalety mają elektryczne skutery inwalidzkie?

3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych stanowią coraz częstszy widok na naszych ulicach. Nic dziwnego: mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają seniorowi lub osobie niepełnosprawnej zyskać tak upragnioną samodzielność i mobilność.

Elektryczny skuter inwalidzki – dla kogo?

Skutery elektryczne inwalidzkie sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Jak wspomnieliśmy już na początku, korzystają z nich przede wszystkim osoby niepełnosprawne, ale także osoby starsze. Tego typu sprzęt sprawdzi się również u osób, które mają kłopot z pokonywaniem dłuższych dystansów z powodów zdrowotnych.

skutery inwalidzkie

Skuter elektryczny jest prosty w obsłudze, lekki i praktyczny, dzięki czemu samodzielność nie będzie stanowiła już tak dużego wyzwania dla osoby korzystającej z takiego właśnie pojazdu.

Jakie zalety mają elektryczne skutery inwalidzkie?

Podstawowa zaleta, jaką ma skuter elektryczny inwalidzki, jest dość oczywista – to umożliwienie aktywnego trybu życia osobom z problemami ruchowymi. Warto jednak przyjrzeć się pozostałym, niemniej ważnym atutom.

  • Skutery inwalidzkie elektryczne są w stanie rozwinąć większą prędkość nawet 15 km / h niż typowy elektryczny wózek inwalidzki. Dzięki temu użytkownik w krótszym czasie jest w stanie pokonać znaczne odległości.
  • Skuter elektryczny jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu. Nie wymaga skomplikowanych czynności konserwacyjnych.
  • Poruszanie się skuterem elektrycznym jest bardzo bezpieczne, gdyż ze względu na odpowiednie wyważenie i szerokie koła zachowuje on stabilność w różnych okolicznościach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup skutera jest coraz bardziej osiągalny, tym bardziej, że można liczyć na dofinansowanie elektryczny skuter dla niepełnosprawnych. Jak wybrać skuter dla konkretnej osoby? W tym przypadku kluczowymi aspektami są: stopień niepełnosprawności przyszłego użytkownika, jego waga oraz sprawność przydatna podczas obsługi.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.