Czym jest terapia drewnem?

Na przestrzeni dziejów człowiek był zmuszony do znalezienia procedur łagodzących wiele dolegliwości. Z tego powodu i w jednym z tych leczniczych poszukiwań, stworzono terapię drewnem. Zabieg ten wykorzystuje elementy drewniane do masażu skóry i wspomagania regeneracji organizmu.

Na początku używane drewno zachowywało swój tradycyjny kształt, gdyż w tamtych czasach nie było narzędzi do zmiany kształtu i dopasowania go do ciała. Oczywiście zmieniło się to w miarę doskonalenia techniki. Poniżej opowiemy Wam o tym więcej.

Czym jest terapia drewnem?

Terapia drewnem to technika, w której rygorystyczny i dokładny masaż wykonywany jest za pomocą różnych narzędzi wykonanych z drewna. Każde z tych narzędzi ma określony kształt i rozmiar, ponieważ są one przystosowane do różnych obszarów ciała, aby pełnić określoną funkcję.

Ten rodzaj terapii ma pozytywny wpływ na relaksację organizmu i zmniejszenie różnego rodzaju dolegliwości. Jest wręcz pomocny w łagodzeniu stresu, bólów mięśni i stawów, trudności z krążeniem i innych dolegliwości.

Jednocześnie przypisuje się mu korzyści kosmetyczne, gdyż uważa się, że jego regularne stosowanie zmniejsza widoczność cellulitu, blizn i żylaków. I choć brakuje dowodów na jego skuteczność, dziś zajmuje bardzo ważne miejsce w dziedzinie estetyki. Według kultury orientalnej, inne pozytywne aspekty terapii drewnem są następujące:

  • Ma zdolność do ujędrniania i tonizowania ciała.
  • Poprawia oddychanie.
  • Zwiększa sprawność fizyczną.
  • Pomaga kontrolować niepokój.

Przyrządy wykorzystywane do terapii drewnem

Gładki wałek

Jest on elementem korzystnym pod względem zdrowotnym i estetycznym, ponieważ pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia. Podobno stymuluje układ nerwowy, relaksuje ciało i pomaga w redukcji komórek tłuszczowych.

Deska kształtująca

Służy do zapewnienia prawidłowego przepływu krwi. Zapobiega to obrzękom, gdyż wspomaga krążenie płynów. Jest to również instrument służący do masażu najdelikatniejszych warstw skóry.

Szwedzki kubek

Szwedzki kubek to narzędzie używane do kształtowania lub konturowania obszarów takich jak brzuch, uda, pośladki, plecy i talia. Uważa się, że zmniejsza nagromadzenie tłuszczu i cellulit.

Rodzaje terapii drewnem i ich korzyści

Wraz z ewolucją przyrządów do stosowania terapii drewnem ustalono, że powoduje ona różne korzyści w zależności od części ciała, w której jest stosowana. Z tego powodu jest to obecnie technika, którą klasyfikuje się na kilka rodzajów. Ze wszystkich tych terapii skorzystasz m. in, w Polanicy Zdrój, o czym przeczytasz tutaj: https://polanica24.pl . Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z nich.

Terapia drewnem do ciała

Terapia drewnem ciała jest integralnym zabiegiem z kilkoma korzyściami dla osoby. Po pierwsze, ma na celu odprowadzenie miejscowej tkanki tłuszczowej w celu zmniejszenia i wymodelowania sylwetki. Jednocześnie pomaga zmniejszyć stres i napięcia mięśniowe spowodowane złą postawą lub nadmierną aktywnością fizyczną.

Fizjo-estetyczna terapia drewnem

Ten rodzaj terapii drewnem ma na celu zmniejszenie bólu fizycznego spowodowanego urazami lub chorobami stawów i mięśni. Istotne jest, aby była ona stosowana przez profesjonalistę, gdyż zła praktyka może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Antycellulitowa terapia drewnem

Jednym z głównych celów drzewoterapii jest zmniejszenie obecności cellulitu na brzuchu, pośladkach i udach. Poprzez tę technikę dąży się do poprawy krążenia krwi i płynów, aby w tych miejscach nie tworzyły się guzki.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.