Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Godziny spędzone na pracy przy biurku i zła pozycja snu prowadzą prostą drogą do deformacji kręgosłupa, zwyrodnień stawów oraz co za tym idzie bólu. Zastanawiamy się, jak tego uniknąć, jednak często jest już za późno. O kręgosłupie trzeba zacząć myśleć wcześniej, czyli zanim zacznie trzeszczeć i strzykać.
Jeśli zmiany w kręgosłupie nie zaszły jeszcze zbyt daleko, nie ograniczają ruchomości oraz nie sprawiają bólu, można zacząć wdrażać profilaktykę i zmieniać swoje nawyki.

Proste ćwiczenia rozluźnią bark, dłoń i nadgarstek

Dlaczego czuję ból?

• Ból karku często odczuwany jako sztywność. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa postawa, długie siedzenie przy biurku ze zgarbionymi plecami i głową wysuniętą do przodu. Powodem bólu w odcinku szyjnym może być również stres lub spanie w niewłaściwej pozycji, czyli głową skręconą na bok.
• Ból ramion może być wywołany przez stan zapalny lub zmiany zwyrodnieniowe. Niezbędna w tym przypadku jest rehabilitacja, ćwiczenia i leki przeciwzapalne.
• Ból pleców w odcinku piersiowym spowodowany jest najczęściej złą pozycją pracy przy biurku, zbyt miękkim materacem podczas snu czy brakiem ruchu. Często prowadzi to do bocznego skrzywienia kręgosłupa, czyli skoliozy.
• Ból krzyża może oznaczać zarówno schorzenia kobiece jak i zmiany, przeciążenia, schorzenia lub stres, należy wówczas zadbać o kręgosłup np. poprzez masaże.
• Ból na odcinku lędźwiowym może oznaczać wypadnięcie lub przesunięcie się dysku. Częsty może oznaczać zmiany zwyrodnieniowe.

1 thought on “Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

  1. Okropny ból. Trzeba zapobiegać zanim będzie za późno, ruszać się regularnie podczas pracy biurowej, podnosić ciężary odpowiednią techniką itd.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.