Jakie należy podjąć kroki aby wyjechać do sanatorium ze skierowaniem z ZUS?

Pamiętajmy o tym, że nie tylko NFZ może kierować do uzdrowiska. Nie każdy z nas wie, że miejscami w sanatoriach dysponuje także ZUS. Zaletą tego rozwiązania jest na pewno to, że skierowanie możemy otrzymać dużo szybciej niż z NFZ, na przykład w ciągu miesiąca czasu. O takie skierowanie do sanatorium możemy się starać, kiedy na przykład: mamy długie zwolnienie lekarskie (pobieramy zasiłek chorobowy) lub świadczenie rehabilitacyjne albo rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy. Dlatego też te skierowania i miejsca w sanatoriach przeznaczone dla osób, które mają przerwę w pracy spowodowaną wypadkiem albo chorobą, lecz są dobre rokowania co do ich zdrowia i powrotu do pracy. Abyśmy uzyskali skierowanie powinniśmy podjąć następujące kroki:

1). Poprośmy lekarza, u którego się leczymy, aby wypełnił „Wniosek o rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS”.
2). Złóżmy wypełniony wniosek w dowolnej placówce ZUS.
3). Czekajmy na wezwanie na badanie u lekarza orzecznika.
4). Zabierzmy na badanie dokumentację z leczenia.
5). Zgłośmy się ze skierowaniem do Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji ZUS, aby ustalić termin i miejsce leczenia.

Warto dodać, że rehabilitacja trwa 24 dni czasu. ZUS pokrywa następujące koszty: leczenia, zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu najtańszym środkiem komunikacji miejskiej.

Sanatorium

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.